Inwestycja w pięknej okolicy
W samym sercu Warmii
Warmia Resort zlokalizowana jest w samym sercu Warmii – w miejscowości Woryty na terenie Gminy Gietrzwałd. Woryty to niezwykle urokliwa wieś otoczona lasami oraz łąkami, której tło stanowi pagórkowaty krajobraz wzbogacony o liczne jeziora. Najważniejszym atutem Warmii Resort jest bliskie sąsiedztwo natury – zarówno lasów sosnowych, jak i kameralnej plaży. W pobliżu znajduje się również sanktuarium w Gietrzwałdzie, a także stolica Warmii i Mazur – Olsztyn. Warmia Resort to idealne miejsce dla osób pragnących wypocząć na łonie natury, w spokojnych, komfortowych warunkach– w sam raz na weekendowy wypad czy wakacyjny urlop.
Woryty to niewielka miejscowość, do której turyści mają zapewniony świetny dojazd dzięki trasie krajowej E16 – tylko 20 km z Olsztyna i 25 km z Ostródy oraz trasie krajowej E7 – 214 km z Warszawy i 152 km z Gdańska. Dodatkowo w pobliżu Resortu znajduje się lotnisko Olsztyn-Mazury – jedynie 77 km.
Atrakcje w Okolicy
W niewielkiej odległości od Warmia Resort znajduje się szeroki wybór atrakcji turystycznych zapewniających możliwość aktywnego i duchowego odpoczynku. Zachęcamy do ich odwiedzenia.
Gietrzwałd 2 km
Jedyne uznane za autentyczne i polskie miejsce cudu, znane na całym świecie. Każdego roku miejsce to odwiedza ponad 1 mln pielgrzymów. To właśnie tutaj, w 1877 roku, dwóm dziewczynkom – Justynie Szaflarskiej i Basu Samulowskiej, objawiła się na klonie Matka Boska, przemawiając do nich po polsku. W trakcie objawienia zapowiedziała m.in. złagodzenie prześladowań Kościoła Katolickiego. Moment objawienia uznawany jest za moment przebudzenia świadomości narodowej. Gietrzwałd to ważny ośrodek kultu religijnego.
Ścieżki rowerowe w Gietrzwałdzie
Idealna atrakcja dla fanów rowerowych wycieczek. Zlokalizowane z dala od ruchliwych dróg umożliwiają podziwianie warmińskiej natury i relaks w błogiej ciszy. Na terenie gminy organizowane są liczne rajdy rowerowe na jednym z trzech szlaków – niebieskim, żółtym bądź czarnym.
Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie
Późnogotycki Kościół Narodzenia NMP pochodzi z XV wieku. Stanowi centralną część Sanktuarium Maryjnego – przez wielu nazywany polskim Lourdes. Miejsce corocznie odwiedzane jest przez rzesze pielgrzymów modlących się przy obrazie Matki Boskiej z Dzieciątkiem z XVI wieku. Sanktuarium wyróżnia ołtarz główny, obraz gotyckiej drewnianej Piety z 1425 roku, obrazy z XVIII w. a także neogotycka kapliczka z II poł. XIX .
Karczma Warmińska w Gietrzwałdzie 2 km
Karczma obsypana wieloma nagrodami. Jej zapachy unoszą się po całej wsi – odwiedzający chwalą oryginalny smak potraw regionalnych. Bogata karta menu zachęca do spróbowania ponad 80 dań takich jak dzyndzałki czy zaklepki. W każdy piątek na jej terenie organizowane są imprezy tematyczne umożliwiające biesiadowanie do białego rana. Kontakt: tel. +48 89 512 34 57
Cudowne źródełko
Źródełko błogosławione przez Matkę Boską w 1877 roku. Od wielu lat stanowi ulgę dla chorych i cierpiących. Wybudowane dzięki Augustynowi Weischel’owi – proboszczowi, który nakłonił dziewczynki, aby zapytały Matkę Boską czy wierni chorzy odzyskają zdrowie.
Kapliczka Objawień w Gietrzwałdzie
Wzniesiona podczas objawień maryjnych, z figurą Maryi Panny. Wyróżnia ją prosta, neogotycka forma, ze spadzistym dachem i krzyżem na szczycie. Matka Boska objawiła się na klonie – nie zachował się on po dziś dzień, jednak jego kawałek jest przechowywany w szklanej gablotce kapliczki.
Droga krzyżowa w Gietrzwałdzie
Atrakcja Sanktuarium Maryjnego. Monumentalna droga krzyżowa powstała w 2007 roku. Składa się z ceglastych kapliczek w odcieniu kremowych, z rzeźbionymi stacjami, które prowadzą od miejsca cudu objawień i źródełka na wzgórzu.
Warmińska Droga Krajobrazowa
Dwukilometrowy odcinek łączący Woryty z Gietrzwałdem. Umożliwia podziwianie pięknych i niezwykle starych drzew klonu, które rosną tu od ponad 100 lat. Odcinek uznawany jest za pierwszy i jedyny Park Kulturowy na terenie Warmii i Mazur – stare drzewa zapewnioną mają ochronę przed wycinką i profesjonalną pielęgnację.
Kapliczka przydrożna
Klasycystyczna kapliczka z przełomu XVIII i XIX wieku, wykonana z cegły i otynkowana. Zlokalizowana przy skrzyżowaniu dróg prowadzących z Gietrzwałdu do Woryt. Zapewnia niepowtarzalny widok na bazylikę i warmiński krajobraz.
Liczne przydrożne kapliczki Warmińskie w Worytach
Woryty to miejscowość założona w 1345 roku. Typowo warmińska wieś, wyróżniająca się typową zabudową z czerwonej cegły i czerwonych dachów. Słynie z licznych kapliczek pochodzących z XIX i XX wieku – znajduje się tu ich aż 10. Ich obecność jest konsekwencją słynnych Objawień Maryjnych z 1877 roku. Każda z nich jest inna pod względem architektonicznym, ale wszystkie zachowane są w bardzo dobrym stanie. Sześć z nich znajduje się w rejestrze zabytków.
Historyczna szkoła polska w Worytach
Budynek szczęśliwie ocalał w okresie wojny. W 1930-1939 roku funkcjonowała w nim polska szkoła, był jednym z nielicznych ośrodków na Warmii. Wyróżnia go charakterystyczna czerwona cegła i spadzisty dach. Budynek w chwili obecnej pełni funkcję mieszkalną.
Podróż szlakiem gotyckich zamków krzyżackich
Gotycki szlak zamków krzyżackich tworzy Polska, Litwa i Rosja. Międzynarodowy projekt ma na celu promocję regionów historycznych, kulturalnych i turystycznych. Tereny warmińskie to spuścizna krzyżackich budowli – wiele z nich po dziś dzień zachowało oryginalną architekturę. Dla turystów dostępna jest aplikacja questa, która pełni rolę swoistego przewodnika. Polecamy odwiedzić Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie, Zamek w Ostródzie, Nidzicy, Lidzbarku Warmińskim, Kętrzynie oraz Rynie.
Zamek i muzeum Mikołaja Kopernika w Olsztynie
Muzeum zlokalizowane jest w gotyckim zamku z XIV wieku. Jego słynnym mieszkańcem w latach 1516-1521 był Mikołaj Kopernik. Ważnym elementem muzeum jest pamiątkowa, własnoręcznie wykonana tablica astronomiczna z 1517 roku oraz miejsce, w którym mieszkał. Warto również odwiedzić studnię na dziedzińcu i zamkową wieżę pozwalającą podziwiać panoramę Olsztyna.
Zamek Krzyżacki w Ostródzie
Zamek posiadający ponad 700 letnią historię. Uznawany za najstarszy i najciekawszy zabytek miasta. Wybudowany w 1349 roku z czerwonej cegły. Niegdyś pełnił funkcję zamka krzyżackiego, dziś funkcjonuje w nim Centrum Kultury.
Wyciąg dla nart wodnych i wakeboardu w Ostródzie
Idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych. Turyści mogą skorzystać z toru o długości 800 m, znajdującym się na Jeziorze Drwęckim w Ostródzie. Na brzegu znajduje się pełne zaplecze dla korzystających – przebieralnia oraz wypożyczalnia sprzętu i natrysk.
Wycieczka statkiem po kanale Elbląskim
Kanał Elbląski to najdłuższy kanał żeglowy w Polsce. Jego fragment uznawany jest za zabytek i posiada status pomnika historii. Turyści mogą wziąć udział w jednym z kilku ciekawych rejsów.
Park etnograficzny w Olsztynku
Znane również jako Muzeum Budownictwa Ludowego. Turyści mogą podziwiać historyczne drewniane budowle z czterech regionów Prus Wschodnich.
Dawna kwatera Hitlera „Wilczy Szaniec” w Gierłoży
Obiekt oddalony jest o ponad 100 km od Warmii Resort jednak jest miejscem wartym odwiedzenia. Pośród roślinności znajduje się kwatera Adolfa Hitlera, która przypomina małe miasteczko ukryte w lesie. Kwatera obejmuje m.in. 2 lotniska, baraki, schrony, dworzec kolejowy czy też ciepłownie.
Zabytkowe sanktuarium „Perła Baroku” z pięknymi organami mistrza z Królewca w Św. Lipce
Sanktuarium wyróżnia bogato zdobione i wykończone wnętrze, przypominające włoską bazylikę. Zachwyt wzbudza ołtarz główny i organy pochodzące z XVIII wieku. Przez wielu, historia powstania kultu maryjnego w Św. Lipce uznawana jest za opowieść kryminalną z XV wieku. Należy nie zapominać, że skazaniec został ułaskawiony ze względu na swoje nawrócenie.
Najstarsza budowla na Warmii i Mazurach
Obiekt znajduje się na polanie w Braniewie. Niegdyś pełnił funkcję Wieży Bramnej w dawnym zamku biskupim. Dziś stanowi jedyną ocalałą część zamku pochodzącego z XIII wieku. W latach 1320-1330 wybudowano w jej wnętrzu kaplicę. W chwili obecnej nie ma możliwości zwiedzenia jej wnętrza, choć trwają prace związane z przywróceniem jej drugiego życia.
Kup i zarabiaj
Inwestycja w
condo Ville
Warmia Resort to pierwsza taka inwestycja w Polsce. Oferujemy dwupoziomowe Ville, o wysokim standardzie wykończenia w systemie condo. Inwestor zyskuje udział w całej działalności operacyjnej inwestycji Warmia Resort, osiągając corocznie zysk na poziomie 6%, proporcjonalny do wniesionego wkładu.
Decydując się na taką formę inwestycji oszczędności, stajesz się właścicielem Villi i gruntu. Możesz na niej zarabiać, a w przyszłości nawet w niej zamieszkać.